AvalehtUudisedSportValdade suvemängud 2017 Vinnis

Valdade suvemängud 2017 Vinnis

Vabariigi valdade suvemängud toimusid Vinnis, kust Kernu valla nimega võistkond võttis osa viimast korda.  Järgmistel tali- ja suvemängudel osaleme Saue valla võistkonnas.

Vinnis võistlesime seitsmel spordialal. Kõige paremini läks meil orieteerumises, saabusime tagasi kolme hõbemedaliga. Need rändasid kõik Mõnuste küla ühte perre – meie valla vaieldamatult tugevama orienteeruja Anneli Aasa ja tema laste kätte. Ta on treeninud ka oma pojast ja tütardest tublid sportlased. Sander Saaring võistles aukartuseta endast neli aastat vanematega, tasuks teine koht. Kaotus võitjale 1min. 48sek. Palju õnne!   Samas vanusegrupis – kuni 16.a.tütarlastele saavutas Annika Saaring samuti teise koha. Anneli Aas võistles samaväärselt oma lastega , isegi peale hiljutist operatsiooni  saavutas   hõbemedali.  Õnnitlused Kernu rahvalt! Teistest meie võistlejatest sai Helen Alliksoo Vansi külast N-35 grupis  hinnatava seitsmenda koha. M-55 grupis saavutas mitmekülgne Mõnuste küla spordimees Arvo Soosalu  üheksanda koha. Kuna tegemist oli suundorienteerumisega, siis ei tohtinud ühtki kontrollpunkti vahele jätta. Osa punkte oli nii peidetud, et meie tugevad tegijad ei leidnudki kõiki üles. Võistkondlikult saavutasime väga tubli neljanda koha edestades tugevaid Saue ja Kiili valda.   Kuus paremat:  1.Rae vald-200 punkti,  2.Tartu v.- 182p.,  3.Ambla v.-180p., 4.Kernu v.-169p., 5.Kiili v.-168p., 6.Saue v.-166p.  Õnnitlused  orienteerujatele!

Vallavanematele ja volikogude esimeestele korraldati  juhtide jõukatsumine. Meid esindas  volikogu esimees Kuldar Paju ja tõi vallale  7.koha punktid.

Kõige suurema delegatsiooniga olime väljas kergejõustikus ning seda spordiala jääb kaunistama kaheksa medalit. Kuldmedaliga pärjati Risto Kõresoo ja Enge Edovald.  Risto oli võidukas M-45 grupis kaugushüppes  saades tubli tulemuse 5.49 viimase katsega.  Enge oli võidukas N-35 astme 1500m jooksus 6.08,67-ga.  Kaks teist kohta võitles välja noormees Henri Möll, kes jooksis suurepäraselt 400 m ajaga 54.18  ja hüppas kaugust 6.03.  Kairi Lääne  sai seekord teise koha N-35 grupis 100m jooksus ajaga 14.99.  Enge Edovald sai kuldmedali kõrvale hõbeda 400m jooksus. Kolmanda koha võitles välja meeste kettaheites Madis Kõpper väga korraliku 43.00-ga.  M-40grupis jooksis  kolmandaks Rainer Virve Ruilast  800m jooksus – aeg 2.21,82.  Neljas koht Henri Möllile odaviskes isikliku rekordiga 44.81 ja 100m jooksus 11,96.  Neljandad kohad veel noormeeste kuulitõukes Rait Rajule Kernust 13.42-ga. M-40 grupis 800m jooksus  Rainer Kukk’ele- aeg 2.22,11  ja Rainer Virvele  tubli 3000m jooksu- aeg 11.05,09  eest.  Kolm neljandat kohta saavutas Haiba Spordiklubi võistleja Marge Rehepapp  N-45 grupis – 100-s m., 400-s m. Ja kaugushüppes. Meeste teatenelik  4x100m – koosseisus Risto Kõresoo, Henri Möll, Kuldar Paju ja Kristjan Krimberg – nendelt viies koht ajaga 47.20.   Naiskonnas osalesid Moonika Mürk, Kairi Lääne, Karmen Langi ja Kristin Kairit Sonn, kes jooksid  4x100m  ajaga 57.72 ja saades 9.koha.   Kaidi Unas  N-35 grupis saavutas viienda koha ketteheites 22.09-ga ja kuuenda koha odaviskes 21.82-ga.   Võistkonna hea esinemise eest kandsid hoolt veel Liivi Abel, Ester Leiten-Kukk, Kristin Kairit Sonn, Karmen Langi, Madis Loorents , Kristjan Krimberg, Kuldar Paju.  Kergejõustiku kokkuvõttes  tugevas konkurentsis seitsmes koht 754 punktiga. Tublid olid ka naabrid Saue  10-s ja Nissi  14-s.

Jalgrattakrossis olime samuti esindatud. Tooni andsid Harjumaa vallad: kolm paremat 1. Rae – 182p., 2.Kiili- 178p., ja Saku- 177p.    Võistkondlikult Kernule 12.koht. Meie võistlejate tulemused:

M-16 klass  12.koht   Kristjan Fuks ;    M-5o    9.koht   - Vahur Fuks ;   Mehed  15.koht  - Mattis Alliksoo,  24.koht- Janar Laanemets ; M-40  18.koht – Rainer Kukk ;  N-35  9.koht- Helen Alliksoo, 10.koht – Katrin Pihlakas, 12.koht -Ester Leiten-Kukk    Võistelda tuli väga raskel rajal  -  Tänud kõigile lõpetajatele!

Meie ühel tugevamal alal – mälumängus seekord kõige paremini ei läinud.  50 küsimusest pooled olid spordist. Kokkuvõttes viimaste aastate tagasihoidlikum üheksas koht. Võitjale- Saku vallale- jäädi alla 21 punktiga. Võistkond esines koosseisus Arvo Kraam, Anne Ehala, Aivar Tikenberg, Thea Tikenberg ja Sven Suitslepp. Seekord ei olnud meie päev.

Suured lootused olid võrkpallil. Talvel sai laotud tugev vundament, aga vigastused tõmbasid lootustele kriipsu. Naised pidid leppima viimase, 12.kohaga, mehed loobusid võistlemast.   Olime esindatud ka petankis, kuid 22 võistkonna hulgas jäime 20-ndaks. Viimastes kohamängudes kaotasime Mikitamäele 4:13 ja Amblale 3:13 – selged kaotused. Võistkonnas mängisid Karin Lähker, Armo Aas, Himre Beläjev ja Lauri Kaasik.

Suvemängude kokkuvõttes Kernu vallale 11.koht . Sportliku õnne korral oleks olnud 5.koht reaalne, kuid õnn soosib tugevamaid.  Kernu vald toetab igati sportlikke ettevõtmisi, loodame seda ka Saue suurvallalt.

Kõigile võistlejatele suur tänu  2017.a. suvemängudel  kaasalöömise eest  Kernu valla au kõrgel hoides.   Nautige suve!