AvalehtUudisedKultuurKino Kernu Rahvamajas!

Kino Kernu Rahvamajas!

EV100 sünnipäeva puhul on üle mitme aasta Kernu Rahvamajas taas suurel linal filme vaadata!

Eesti Vabariigi sünnipäeval näitame kahte uut kodumaist filmi.

Kell 12:00 linastub Andres Puustusmaa film "Rohelised Kassid".

Osades Tõnu Kark, Sergei Makovetsky, Mait Malmsten, Kirill Käro, Ülle Kaljuste ja teised.

Peategelased - kaks vana pätti Markus (Tõnu Kark) ja Eduard (Sergei Makovetsky), kes on enamuse oma elust trellide taga veetnud, saavad lõppude lõpuks vabadusse. Maailm on muutunud, aga meeste pikaaegsed unistused ja plaanid sunnivad neid kiiresti kohanema. Kuid kõik nendega toimuv, uus reaalsus, takistused ja absurdselt koomilised situatsioonid, millesse nad satuvad, pööravad nende illusioonid pea peale. Neid pole kellelegi vaja, nad "rikuvad kõikjal pildi ära" ning ei kohane ühiskonna normidega. Nad on üleliigsed.

Filmi pikkus 1h 45min


Kell 15:00 pakume vaatamiseks jaanuari lõpus esilinastunud filmi "Rodeo". 

Taasiseseisvunud Eesti esimesele põhiseaduslikule valitsusele, mis saab noore ja kogenematu peaministri Mart Laari juhtimisel võimule 1992. aasta sügisel, ei ennustata valitseva kaose keskel paari kuudki. Ometi suudetakse võimul püsida kaks aastat, viies ellu hulga radikaalseid reforme.

Soov “plats puhtaks lüüa” – vabaneda täielikult okupatsiooniaja pärandist ja eelmise valitsuse „pehmest“ teest, teeb Eestist välismaal eduka üleminekuriigi musternäidise. Aga kodumaal saadab Laari valitsust üks skandaal teise järel.

Usalduse hoidmisest ja kaotamisest rääkiva loo keskmes on konflikt aatemeeste ja pead tõstva uue majanduseliidi vahel, kus peaministril jääb häid valikuid järjest vähemaks.

See on avameelselt ja paraja eneseirooniaga jutustatud ühe kaasaegse riigi loomise lugu. Lugu noortest idealistidest, kellest saavad poliitikud.

Filmi pikkus 1h 15min


Igale kinokülastajale pakume tasuta kiluvõileiba ning kama!

Pilet 4€

Sooduspilet 3€

affiss 3


 

Kultuurisündmused:

No events
Free business joomla templates