AvalehtUudisedKultuurKernu valla laululaps 2014 - Iida Joala

Kernu valla laululaps 2014 - Iida Joala

iidaKalender oli kuulutamas aprillikuu seitsmeteistkümnendat päeva, kui Haibasse oli kogunenud kevadet kuulutama siinse valla kõige helisevamate häältega noored selgitamaks välja parimatest parim siinpool Kasari jõge – Kernu Valla Laululaps 2014. Parima välja valimine tehti traditsiooniliselt züriile kohustuseks, mille liikmete nimekiri oli välja kuulutatud uhkemast uhkem: värskelt Eesti Laulu tules järjekordselt võitu püüdnud Sandra Nurmsalu, naabervalla Nissi kooli muusikaõpetaja Maile Pent ning traditsiooniline Ivar Must. Viimati nimetatu aga sellel aastal lauljaid näha ei saanudki, kuna züriiliikme toolile jõudmist takistasid kiireloomulised asjatoimetused. Nõnda võttis Ivari asemel kahe kauni naise kõrval koha sisse meie oma kultuuritöötaja ning aastal 2006 tänasegi ihaldusväärse Laululapse tiitli kojuviinud Katrin Burkov. Kahe vahva teadustaja, Merle ja Rasmuse taktikepi all lükati võistulaulmine hooga käima. Laval säras ühtekokku 23 lauljat alates 3 aasta vanusest tulevikulootusest lõpetades 15 aastase noormehega, kellel ka kindlasti palju veel ees on.

Esmajoones lausume tänusõnad muusikaõpetajatele, kelle töö ja vaeva tulemusel noored laululapse lavale jõudsid.

Tuliste vaidluste tõttu pikaks läinud zürii nõupidamistel otsustati võidukarikad jagada oma vanuseklassi parimatele Lauljale:

 3-4 aastaste vanuserühma võitja

MIIA ELLA SILD 

lauluga „Emme ja issi“ Juhendaja Regina Sild

5- 6 aastaste vanuserühma võitja

GREGOR KÄIT

„Mets on kodu“ Juhendaja Regina Sild

7-9 aastaste vanuserühma võitja

IIDA JOALA 

„Samblalõhnaline laul“ Juhendaja Margit Aava

 10-12 aastaste vanuserühma võitja

KARINA ANTONIS

„Vihmapiisad“ Juhendaja Sirje Liiv, taustalaulja Natali Rodina

13-15 aastaste vanuserühma võitja

VIKTORIA MARTINSON

„Vana vaksal“ Juhendaja Margit Aava

16-18 aastaste vanuserühma võitja

STURE-KRISTOFER LEHTO

„Nii vaikseks kõik on jäänud“ Juhendaja Margit Aava

Lisaks vanuseklassi võidule napsas Iida Joala ka tähtsaima – Kernu Valla Laululapse karika koos suurepäraste auhindadega.

Kuid nagu ikka demokraatlikus riigis, on ka meie oma väiksel lauluvõistusel sõna rahval, kes juba Jumal teab mitmendat korda valis oma lemmikut. Publiku südamesse laulis end Liisbeth Laanemets, kes edestas kahekordselt oma järgmist rivaali.

 Tänud kõikidele asjaosalistele ning palju laululusti ja harjutamist, sest juba järgmisel kevadel on kõigil võimalus laulda Kernu valla Laululapse tiitli eest.


Fotod: Martin Anja

vt. galeriist

 

Kultuurisündmused:

No events
Free business joomla templates