AvalehtAjalugu

Saue valla MV VÕRKPALLIS TULEMUSED

Ääsmäe võitis Saue valla meistrivõistlused võrkpallis.

Ruila Spordihoones selgusid Saue valla meistrid võrkpallis segavõistkondadele. Kahes neljases alagrupis selgitati kaks paremat, kes jätkasid medaliheitlust. A-alagrupis saavutas esikoha Ääsmäe, kes tulises heitluses alistas ruila 2:1. Järgnesid Mõnuste ja Laitse. B-alagrtupis tekkis ''surnud ring'' kolme võistkonna vahel. Kibuna alistas Haiba 2:1 ja kaotas Sauele o:2 . Haiba omakorda võitis Sauet 2:0. Appi tuli võtta omavaheliste mängude punktid: Kibunal +9, Haibal +2, Sauel -1. Finaali võitlesid lõpuks A-alagrupis kaks paremat ja neil tuli uuesti tõestamise hetki. Ka finaalis oli Ääsmäe parem 2:0 Kolmanda koha kohtumises õnnestus Haibal saada revanš Kibuna vastu 2:0. Järgnesid 5. Saue, 6.Mõnuste, 7. Laitse ja 8. Laagri.

 

KERNU SAUE TALIMÄNGUD 2018-2019

 

Kolm aastakümmet Kernu Valla Rahvamajas

Ei ole paremaid, halvemaid aegu

 on ainult hetk,  milles viibime praegu...

Ütlevad Paul Alliku luuleread.  Ikka on nii, et meenutame vanu aegu helgemalt.Siiani on Kernu Valla Rahvamaja kõik töötajad andnud endast parima, et maja külastajale jääksid igast hetkest head mälestused. Olgu see siis tantsupidu, spordivõistlus või seenenäitus – tööd on siin alati tehtud hingega.Sel sügisel täitus rahvamajal 30 aastat. Iseenesest ei ole see pikk aeg aga meenutusi ja mälestusi on kuhjaga. Vanu ajalehti sirvides ja endise juhataja Melli Puht’i abiga sai huvitavat teavet rahvamaja algusaastate kohta.

Haiba sovhoosi direktori Erich Lõokese suureks unistuseks oli ehitada Haibasse korralik spordi- ja peosaal. Erich kulutas palju närve ja ametkondlikke uksi, et saada ehitusluba. NSV Liidus oli kultuuri ja spordihoonete ehitamise keeld. Päevakorras olid elamud ja tootmishooned. Erich Lõokene oli aga jonnakas ja kaval, Vormistas ehituse “õppehooneks” ja selle vastu ei saanud nõukogude bürokraadid. Lenini põhi tees oli “Õppida, õppida, õppida”. 26. oktoobril 1979 alustati õppekeskuse ehitamist. Arhitektiks oli Jaan Laks. Augustis 1984 oli viimane lihv unistuste majale. Harju KEK ehituskultuur ei näinud ette puhtaid aknaid. Aknad olid täis krohvi- ja värvipritsmeid. Need kõik tuli eemaldada žiletiterade abil. Haiba kontori ja õppehoone naised käisid ringi valutavate näppudega. Maja ehitusmaksumuseks kujunes koos sisustusega 358 000 rubla. Maja tunnustati vabariigi arhitektuuri vääriliseks. Haibalased ristisid maja hellitavalt “Lõokese taluks“. See oli tõeline suursündmus, sest kõik oli nagu ilus muinasjutt. 4. november 1984 oli maja avapidu, Haiba sovhoosi lõikuspidu. Algas ürituste tihe periood. 

Maja kümnendat aastapäeva tähistati sama suurejooneliselt kui avamispidugi. Esines taaskord ansambel Rock Hotel. Kahesajakohalise parkettpõrandaga aulas näidatakse kahel õhtul nädalas kino. Ülejäänud aeg on sündmuste ja taidlejate päralt. Sellist päeva kus majas midagi ei toimu, lihtsalt ei olegi. Saali tuli jagada segakoori, naisrahvatantsurühma, memmede rühma ja vokaal-instrumentaalansambli vahel. Toimusid erinevad lasteringid. Korraldati rahvusvahelisi tantsuvõistlusi. Endisest õppehoonest on saanud kaks asutust: Kultuurimaja – juhatajaks Sirje Nokkur, kelle abilisteks on palgatud kunstiline juht ja laste sektori juhataja ning spordihoone mida juhatab Kaljo Põldaru. Spordisaal on endiselt rahvast tulvil. Peetakse traditsioonilisi võistlussarju: Haiba seeriavõistlus ning  Pärnu-Harju matskohtumine lauatennises, Harjumaa ja vabariigi karikavõistlused korvpallis, Ferx Cup, Kernu karikavõistlus võrkpallis oli üks oodatumaid võistlusi. Vabariigi valdade alagrupi võistlused males, kabes ja lauatennises. Kõige populaarsemad võistlused on kindlasti aga Kernu Valla Talimängud kus lööb igal aastal kaasa ca 300 inimest. 

Sirje ja Kaljo kindla käe all oli maja hoitud ja tööhoos ka kolmandal aastakümnel. Maja saab uue katuse, soojapidavad uksed, aknad ja välisvoodri. Vahetuvad juhatajad. Jätkub ringitegevus, hoog ei ole küll enam nii suur kui algusaastatel – inimesed armastavad rohkem kultuuri ja spordielamusi kodus tugitoolis läbi telekanalite nautida aga paljud leiavad tee ikka armsaks saanud majja. Kolmekümne aasta jooksul on katkematult toimunud mitmed võistlussarjad, igal aastal tähistatakse jõule, vabariigi aastapäeva ja sügiseti tänatakse tublimaid suurejoonelisel sügispeol. Nii sellelgi aastal. 

Kõigi Kernukate nimel sügav kummardus Erich Lõokesele kes võitles raskel ajal välja Kernu vall kultuuri ja spordi templi!

 

 

 

Rahvamaja juubeliaasta

kaikavedu 

Kernu valla spordiajalugu

Sel aastal tähistame Kernu Valla Rahvamaja 30 juubelit ja sellega seoses on tänu KOP programmi toetusele koostatud spordiajalugu.  Tänaseks on tänu aktiivsele

meeskonnale kokku pandud valik spordifotodest – ca 400 fotot on albumites ja 30 pilti seinale raamitud. Lisaks on olemas ülevaade kahel stendil sportlike saavutuste kohta Kernu vallas – 10 olümpiastarti tulemused ja kergejõustik läbi aegade tulemused (tulemused SIIN).  Sport on Kernu vallas olnud väga heal järjel ja materjali mida kokku panna oleks veel ja veel.

Siinkohal kutsungi üles spordiaktiviste jutustama lugusid võistlustest ja nende korraldamisest jms, et koostada spordilugude raamat, esmalt elektroonne.

Raamat oleks fotokogule suurepäraseks täienduseks.

Soovin kõigile head liikumisaastat ja et spordivaim Kernu vallast kuhugile ei kaoks!

Kaljo Põldaru

Spordijuht

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Kontakt

Kernu Valla Rahvamaja:

Juhataja: Kuldar Paju 608 3583,  5052463

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Spordijuht: Kaljo Põldaru GSM 52 142 06 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


 

Kernu Valla Rahvamaja

Kernu Valla Rahvamaja ehitati aastal 1983

Free business joomla templates